Aktualności
03.04.2009

Hamann Imperator Imperium kontratakuje

Zjednoczone Emiraty Arabskie to prawdziwa żyła złota dla tunerów. Dodatkowo potrzeby tamtejszego rynku i panujące gusta pozwalają na bezkarne manewry, które w Europie uznano by za przejaw nie do końca poprawnie działających szarych komórek. W takich oto okolicznościach przyrody powstał Hamann Imperator.

Pierwszy egzemplarz ze ściśle limitowanej serii znajduje się właśnie w ofercie oddziału Hamann Middle East w Dubaju.

Hamann Imperator

Imperator to przetrzebiony wizualnie zarówno z zewnątrz jak i w środku 610-konny Bentley Continental GT Speed. Cały body kit składa się aż z 16 paneli, a pod poszerzone nadkola możemy upchnąć firmowe felgi Hamanna w rozmiarze 21 lub 22 cali. Pakiet obejmuje również zmodyfikowane zawieszenie, które przysiadło na przedzie o 30 mm, a na tyle o 20 mm.

Hamann Imperator

Modyfikacje związane z jednostką napędową, 6-litrowym W12, zakładają przemapowanie ECU oraz nowy układ wydechowy. W rezultacie dostajemy 650 KM mocy oraz 829 Nm momentu obrotowego. Prędkość maksymalna przekracza 330 km/h, a identyczny pakiet dostępny jest również dla zwykłych Continentali GT (w których przypadku moc wzrasta o 70 KM a moment o 90 Nm).

Skomentuj na forumUdostępnij