Aktualności
08.04.2009

Nissan GT-R GT1 Realne zagrożenie

Wejście Nissana z modelem GT-R do wyścigów klasy GT1 to już nie tylko suche przypuszczenia, to realne zagrożenie. Pojazd wyjedzie na tor po raz pierwszy już w maju, a w przyszłym sezonie obsadzi cały kalendarz imprez na całym świecie.

Pokazany w tym tygodniu na torze Paul Ricard wyścigowy GT-R GT1 powstał między innymi dzięki wsparciu inżynierów z Nissan Motorsport (w skrócie Nismo) oraz Gigawave Motorsports. Jego debiut nastąpi już trzeciego maja na Silverstone.

Nissan GT-R GT1

Zgodnie z przewidywaniami w wyścigowym modelu zrezygnowano z podwójnie doładowanego, 3,8-litrowego V6, którego miejsce zastąpiło 5,6-litrowe V8 generujące około 600 KM naturalnej mocy i przeszło 650 Nm momentu obrotowego. Silnik połączono z 6-stopniową przekładnią Ricardo oraz 3-tarczowym, karbonowym sprzęgłem, poprzez które napęd ląduje na tylne koła. Z włókien węglowych wykonano również wszystkie tarcze hamulcowe.

Nissan GT-R GT1

GT-R GT1 oprócz Silversone ma pojawić się w tym roku jeszcze w trzech wyścigach. Ten okres próbny zakończy się z rokiem 2010, na który planowane są starty w zawodach FIA GT1 w pełnym wymiarze.

Skomentuj na forumUdostępnij