Aktualności
22.04.2009

Peugeot RD Mieszczuch przyszłości

Od kilku już lat konkurs stylistyczny Peugeota staje się niepowtarzalną okazją dla młodych talentów do przeniesienia ich pomysłów ze świata wirtualnego w rzeczywisty (choć fani Matrixa mogą z tym ostatnim się nie zgodzić). W jego ramach zbudowano już pięć konceptów, a ostatni z nich prezentowany jest po raz pierwszy na trwającym właśnie salonie samochodowym w Szanghaju.

Pokazane w Chinach auto, Peugeot RD, to dzieło Carlosa Arturo Torresa Tovara pochodzącego z Kolumbii. Projekt zwyciężył w zeszłorocznej edycji konkursu stylistycznego, której motywem przewodnim było wyobrażenie sobie auta francuskiego koncernu w metropolii przyszłości. Do konkursu zgłoszono blisko 2,5 tysiąca wizji z 95 krajów.

Peugeot RD

RD to jednoosobowy, trzykołowy pojazd o napędzie elektrycznym i innowacyjnym, przegubowym połączeniu definiującym na nowo możliwości poruszania się w miejskiej dżungli. Kabinę pasażerską otacza przezroczysta, panoramiczna kopuła, która służy jednocześnie za wyświetlacz, a komunikacja z pojazdem odbywa się głosowo.

Peugeot RD

Główną nagrodą w konkursie Peugeota poza zbudowaniem modelu w skali 1:1 jest także czek na 10 tysięcy euro i konsola do gier Xbox 360.

Skomentuj na forumUdostępnij