Aktualności
28.04.2009

Aston Martin One-77 W całej okazałości

Jeśli komuś się wydawało, że Aston Martin już dawno pokazał najbardziej spektakularny model w swojej historii w pełnej okazałości to był w wielkim błędzie. Pierwszy, kompletny egzemplarz One-77 zadebiutował dopiero w miniony weekend na konkursie elegancji w Villa d'Este.

Kosmiczne supercoupe przesycone stylistyczną ociężałością to najdroższy, najmocniejszy i najszybszy samochód produkowany seryjnie w historii brytyjskiego koncernu. One-77 napędzany jest silnikiem V12 o mocy blisko 700 KM, a we Włoszech po raz pierwszy przed większą publicznością odkryto także wnętrze auta.

Aston Martin One-77

Przy okazji swojej premiery One-77 gromadząc blisko 1/3 głosów został wyróżniony główną nagrodą w kategorii konceptów i prototypów (teoretycznie auto nie weszło jeszcze do produkcji).

Aston Martin One-77

Pojazd zostanie zbudowany w zaledwie 77 egzemplarzach, z których każdy będzie kosztował przyszłego właściciela aż 1,2 miliona funtów. Oficjalnie można składać jeszcze zamówienia, nieoficjalnie jednak wiadomo, iż wszystkie egzemplarze zostały już dawno zarezerwowane.

Skomentuj na forumUdostępnij