Aktualności

Mercedes Benz G 55 AMG Kolejna młodość nieśmiertelnego

Klasa G Mercedesa, czyli kanciasta terenówka nie do zdarcia, pozostaje w nieustannej produkcji w niewiele zmienionej formie od 1979 roku. Najmocniejsza i najbardziej ekskluzywna odmiana tego wytwarzanego w austriackim Graz pojazdu to oczywiście 55 AMG. Została ona właśnie poddana lekkiemu odświeżeniu.

Mercedes Benz G 55 AMG

Z zewnątrz zmieniły się tylko detale - G 55 AMG otrzymało między innymi nowy chromowany grill oraz zupełnie nowe 19-calowe felgi w miejsce osiemnastek. Moc V8 pracującego pod maską wzrosła o siedem koni mechanicznych do 507. Osiągi nie uległy zmianom (setkę nadal uzyskujemy w znakomitym czasie zaledwie 5,5 sekund).

W środku nie zmieniło się prawie nic. Dach pokryto Alcantarą a w środkowej konsoli umieszczono multimedialne centrum rozrywki i informacji najnowszej generacji obsługujące całe zastępy cyfrowych formatów i wejść.

Mercedes Benz G 55 AMG

Auto trafi do sprzedaży we wrześniu tego roku. Jego cena (wraz z 19-procentowym podatkiem) będzie wynosiła 121 618 euro, co w przeliczeniu według dzisiejszego kursu daje 411 tysięcy złotych.

Skomentuj na forumUdostępnij