Aktualności
20.05.2009

Volkswagen Scirocco R Krwisty, nie wysmażony

Tunerom, który w ciągu ostatnich miesięcy postanowili zaingerować na najniższym szczeblu w 200-konne Scirocco przybyła nowa konkurencja... sam Volkswagen! Koncert z Wolfsburg ujawnił właśnie oczekiwane od wieków Scirocco R.

R-ka debiutuje w prawie dokładnie rok od premiery rynkowej trzeciej generacji Scirocco oraz pół roku po prezentacji koncepcyjnego Studie R. Kompaktowe coupe bazujące w większości na wyścigowym Scirocco GT24 napędzane jest 2-litrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o mocy 265 KM i momencie obrotowym 350 Nm.

Volkswagen Scirocco R

Z jednostką napędową współpracuje ręczna skrzynia biegów o sześciu przełożeniach, lub opcjonalna przekładnia DSG. Cała moc ląduje na tylnych kołach przekładając się na 6,5 sekundy do setki (z DSG o 0,1 sekundy krócej) i prędkość maksymalną ograniczoną elektronicznie do 250 km/h.

Volkswagen Scirocco R

Nowości związane se Scirocco R to również między innymi obniżone zawieszenie, większe tarcze hamulcowe, kosmetycznie zmienione nadwozie i wnętrze oraz 18-calowe felgi (za dopłatą 19-calowe). Auto trafi do europejskich salonów jesienią tego roku.

Skomentuj na forumUdostępnij