Aktualności
22.05.2009

Karvajal Corvette ZX-1 Wodzi na pokuszenie

Zwolenników zasady "standardowe Corvette to za mało" przybywa. Najnowszą propozycją dla wszystkich chcących się naprawdę wyróżnić i przeobrazić swoje auto w coś zupełnie nowego jest dzieło Karvajal Designs z Nowego Jorku.

Amerykańska firma oferuje, coraz bardziej popularne w ostatnim czasie, daleko idące zmiany nadwozia, którym niewiele brakuje, aby mówić o nowym samochodzie. Ze wszystkimi zmianami wyglądu idzie również poszerzenie coupe aż do 80 cali (203 cm) mierząc z tyłu.

Karvajal Corvette ZX-1

Zestaw ZX-1 obejmuje także nowy wystrój wnętrza, nowe felgi, układ hamulcowy, elementy zawieszenia, klatkę bezpieczeństwa oraz, co najważniejsze, sprężarkę podnoszącą moc silnika.

Karvajal Corvette ZX-1

Tuner zapewnia, że w przypadku 6-litrowego V8 jest w stanie podnieść moc do co najmniej 625 KM, a o liczbie mniejszej, niż 560 KM nawet nie rozmawia. Niestety osiągi pozostają tajemnicą.

Karvajal Corvette ZX-1

Corvette ZX-1 zostanie wyprodukowane tylko w 300 egzemplarzach. Cena modyfikacji w przypadku dostarczenia własnego auta bazowego zaczyna się od 69 tysięcy dolarów. Pierwszy, kompletny egzemplarz wyceniono na 185 tysięcy dolarów.

Skomentuj na forumUdostępnij