Aktualności
28.05.2009

Hohenester A4 Biogas Ekologiczne szaleństwo

Dokładnie siedem miesięcy temu specjalnie zmodyfikowane Audi A4 przystosowane przez zespół Hohenester Sport do spalania naturalnego gazu przekroczyło granicę 325 km/h. Teraz to samo auto przełamuje kolejne bariery, ustanawiając nowy rekord prędkości maksymalnej w swojej kategorii!

A4 napędzane jest podwójnie doładowanym V6 o pojemności 3 litrów, który karmiony jest naturalnym gazem pozyskiwanym z odpadów pochodzenia roślinnego. Jeszcze w ubiegłym roku z silnika wyciśnięto 590 KM, teraz jego moc sięga już 700 KM (ograniczenie elektroniczne), a gdyby nie ograniczenia wynikające z konstrukcji seryjnej skrzyni biegów mogłaby przekroczyć 800 KM! Auto powstało w ramach przedsięwzięcia organizowanego przez TÜV Rheinland, w którym brało udział 11 firm.

Hohenester A4 Biogas

Jak szybkie jest nowe A4 spalające biogaz? Na torze testowym w Papenburgu pod czujnym okiem komisji Księgi Rekordów Guinnessa pojazd rozpędził się do rekordowych 364,6 km/h! Teraz Hohenester Sport zamierza wygrać Gran Prix Tunerów na torze w Hockenheim.

Skomentuj na forumUdostępnij