Aktualności
02.06.2009

Gemballa Mirage GT Carbon Edition Wszystko o karbonie

Niemiecka Gemballa po ujawnieniu w lutym nowej koncepcji stylistycznej na temat Porsche Carrera GT prezentuje kolejne, kompletne auto z serii Mirage GT. Nowe supercoupe jest jeszcze szybsze i mocniejsze, niż jego starsi bracia.

Jak sama nazwa wskazuje najnowsza kreacja tunera kręci się wokół włókien węglowych, z których powstał cały, dopieszczony w tunelu aerodynamicznym, body kit. Wszystko z myślą o jeszcze lepszym doprowadzaniu powietrza chłodzącego poszczególne podzespoły (szczególną uwagę zwrócono na chłodnice z przodu), zmniejszeniu oporów i zwiększeniu docisku.

Gemballa Mirage GT Carbon Edition

V10 sapiące zza pleców kierowcy i pasażera wydziela w Carbon Edition aż 670 KM i 630 Nm, podczas gdy większość zwykłych egzemplarzy Mirage GT legitymuje się mocą 650 KM. Supercoupe zamyka pierwszą setkę na zegarze w 3,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna sięga 335 km/h.

Gemballa Mirage GT Carbon Edition

Zestaw modyfikacji zawiera również nowe felgi (19 cali z przody, 20 cali z tyłu), nowe elementy zawieszenia oraz hydrauliczny system pozwalający na zwiększenie prześwitu, który automatycznie przysiada do normalnego poziomu po przekroczeniu 80 km/h. Wśród nowych zabawek pokładowych znalazł się między innymi firmowy pakiet tunera pozwalający na monitorowanie podstawowych parametrów samochodu (Data Control System).

Gemballa Mirage GT Carbon Edition

Gemballa Mirage GT Carbon Edition powstanie w zaledwie 5 egzemplarzach. Cena każdego sięgnie aż 298 tysięcy euro (prawie 950 tysięcy PLN)... nie wliczając w to podatku... i bazowego Porsche!

Skomentuj na forumUdostępnij