Aktualności
18.06.2009

Koenigsegg Quant Produkcja u Saaba?

To już w zasadzie pewne: Saab po 19 latach powraca w 100% do szwedzkich rąk. Papierkowa robota zajmie jeszcze kilka miesięcy, ale General Motors potwierdziło już oficjalnie zawarcie porozumienia z nowym właścicielem koncernu - produkującym supersportowe modele Koenigseggiem!

Sprzedaż Saaba powinna zostać sfinalizowana z końcem trzeciego kwartału tego roku, a będzie się z wiązało 600 milionów dolarów długoterminowej pożyczki gwarantowanej przez szwedzki rząd, pochodzącej z funduszu Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI).

Koenigsegg CCX & Saab Aero X

Wykupienie koncernu od upadającego General Motor umożliwi wypuszczenie na rynek planowanych modeli, między innymi kolejnej generacji 9-5 czy nowego 9-3X i 9-4X, które jeszcze przez kilka lat będą bazować na podzespołach amerykańskich.

Koenigsegg Quant

Nowa sytuacja prezentuje się o wiele bardziej ciekawie od strony Koenigsegga. Firma zamierza przywrócić Saabowi dawnego ducha, co oznacza w niedalekiej przyszłości więcej pojazdów ze sportowym zacięciem. Wykorzystując moce przerobowe zakładów marki Koenigsegg mógłby również wprowadzić do produkcji elektrycznego Quanta (powyżej), który został pokazany trzy miesiące temu w Genewie. Na wyklarowanie się całej sytuacji musimy jednak jeszcze poczekać...

Skomentuj na forumUdostępnij