Aktualności
01.07.2009

Lamborghini Gallardo LP550-2 Valentino Balboni W służbie Jego Byczej Mości

Koncern z Sant'Agata Bolognese honoruje swojego najbardziej zasłużonego pracownika. Imię i nazwisko Valentino Balboni'ego pełniącego przez przeszło 40 lat rolę głównego kierowcy testowego Lamborghini spoczęło właśnie na specjalnej, limitowanej wersji modelu Gallardo.

Nowy model, jak na pojazd kierowcy testowego przystało, wyposażono zgodnie z wcześniejszymi przeciekami o LP550-2 w napęd tylko na tylną oś - to pierwsze tego typu Lambo od 10 lat. Coupe dysponuje mocą 550 KM, rozpędza się do setki w 3,9 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 320 km/h. To nieco mniej, niż LP560-4, ale w zamian dostajemy mniejsze zużycie paliwa, mniejszą emisję szkodliwych dla środowiska spalin oraz jeszcze większą frajdę z jazdy.

Lamborghini Gallardo LP550-2 Valentino Balboni

LP550-2 Valentino Balboni wyróżniający się specjalnym malowaniem i tapicerką będzie limitowany do 250 sztuk. Cena auta została zawieszona na poziomie około 10% niższym, niż LP560-5 i dla Europy wynosi (bez podatków) 162 tysiące euro - około 725 tysięcy złotych.

Lamborghini Gallardo LP550-2 Valentino Balboni

Valentino Balboni rozpoczął pracę jako zwykły mechanik na zaproszenie samego Ferrucio Lamborghini'ego w 1967 roku. Wkrótce dały o sobie znać jego inne talenty i od 1973 roku ujeżdżał każdy prototyp marki, od czarnej Miury SV począwszy, a na Murcielago i Gallardo zakończywszy. Obecnie Balboni jest już na emeryturze, ale jego związek z Lamborghini jest w dalszym ciągu trwały - Włoch pełni teraz na wszelkiego rodzaju wystawach i konkursach elegancji rolę ambasadora marki.

Skomentuj na forumUdostępnij