Aktualności
16.06.2008

Nowy koncept Mazdy SUV rysowany bocznym wiatrem

Ostatnie kilkadziesiąt miesięcy w wykonaniu Mazdy stało pod znakiem fascynujących konceptów inspirowanych ruchami płynów w przyrodzie. Pierwsze uderzenie w postaci modeli Nagare, Ryuga i Hakaze kontynuowała seria krótkich, ale bardzo mocnych ciosów w postaci Mazdy Taiki oraz wyścigowej Furai. Ci, którzy się z nich jeszcze nie podnieśli mają czas tylko do ostatniego tygodnia sierpnia - wtedy Japończycy zaprezentują światu kolejną wizję.

Mazda Concept Moscow Sketch

Na chwilę obecną Mazda ujawniła jedynie trzy szkice swojego najnowszego dzieła, które powstało na fali inspiracji naturalnym przepływem zapoczątkowanej w listopadzie 2006 roku przez koncept Nagare.

Mazda Concept Moscow Sketch

Nazwa nowego dzieła Mazdy pozostaje tajemnicą. Widomo jednak, że pojazd będzie niewielkim SUV'em ze sportowym zacięciem, kształty jego karoserii wyznaczać będą boczne wiatry (cokolwiek miałoby to znaczyć) a auto ujrzy światło dzienne już 26 sierpnia na salonie samochodowym w Moskwie. Dlaczego właśnie tam? Ponieważ aż 20% nowych aut sprzedawanych w Rosji to właśnie SUV'y.

Skomentuj na forumUdostępnij