Aktualności
05.08.2009

Chevrolet Corvette C6.R GT2 Żądza walki

Corvette C6.R GT1 po kilku latach pełnych sukcesów, w tym tegorocznych wygranych w swojej klasie w 24-godzinnych maratonach w Spa i Le Mans, kończy karierę. Szefostwo General Motors Racing doszło do słusznego wniosku, iż w klasie GT1 auto nie ma właściwie żadnej konkurencji i jeszcze w tym sezonie przestawi się na GT2. Nowe auto jest już gotowe!

Najnowszy, amerykański ścigacz to C6.R GT2. Pojazd bazuje na najmocniejszym, seryjnie produkowanym modelu Corvette - ZR-1 (maszyna klasy GT1 bazowała na wersji Z06). Niestety w myśl przepisów klasy GT2 trzeba było zmniejszyć pojemność silnika i pozbawić go seryjnego doładowania. Dlatego też jednostka nowej C6.R ma tylko 6 litrów pojemności (w sezonie 2010 pojemność zmaleje do 5,5 litra) i rozwija około 475 KM. Auto korzysta z seryjnego, aluminiowego podwozia i wzmocnione jest rurową, stalową klatką bezpieczeństwa.

Chevrolet Corvette C6.R GT2

Corvette C6.R GT2 w ramach testów przed przyszłorocznym sezonem weźmie udział w pięciu wyścigach pozostałych w tym roku do rozegrania w ramach serii AMLS. Pierwszy z nich będzie miał miejsce już w tą sobotę, w roku 2010 w zunifikowanej klasie GT auto będzie walczyło z pojazdami Ferrari, Porsche, BMW, Aston Martina, Jaguara, Dodge'a, Panoza oraz Forda.

Skomentuj na forumUdostępnij