Aktualności
22.08.2009

Seat Leon Cupra R Siły na zamiary

Ford najnowszym Focusem RS wydzielającym aż 300 KM wyznaczył zupełnie nowe standardy w klasie wyczynowych kompaktów. Konkurencja ma teraz całkiem trudny orzech do zgryzienia, z którym Hiszpanie spróbują sobie poradzić nowym Leonem Cuprą R. Będzie to najmocniejszy Leon dostępny w całej Europie.

Cupra R będzie napędzany 2-litrowym TSI z wysokociśnieniowym wtryskiem paliwa, produkującym 265 KM (zwykła Cupra ma o 25 KM mniej). Mocniejszy jest tylko Cupra 310 Limited Edition oferowany jedynie w Holandii (310 KM) i Cupra Edition (285 KM) zarezerwowany dla Niemiec. W odróżnieniu od tych edycji specjalnych Cupra R będzie dostępny na całym kontynencie.

Seat Leon Cupra R

Pojazd wyposażono w samoblokujący się mechanizm różnicowy XDS współpracujący z systemami ESP, EBA, TCS i ABS, 19-calowe felgi, wydajniejszy układ hamulcowy, poprawione zawieszenie i kubełkowe fotele. Pojazd ma rozpędzać się do setki w 6,2 sekundy, rozpędzać się do 250 km/h i spalać średnio 8,1 litra paliwa na 100 kilometrów.

Seat Leon Cupra R

Cupra R zostanie pokazana w połowie przyszłego miesiąca na międzynarodowym salonie samochodowym we Frankfurcie. Cena modelu, ani data wejścia do sprzedaży nie są jeszcze znane.

Skomentuj na forumUdostępnij