Aktualności
25.08.2009

9ff Panamera Turbo Demon mocy

9ff, twórcy najszybszego i najmocniejszego Porsche 911, przechodzą do otwartej walki z Panamerą. Prezentowane blisko rok temu szkice zmian stylistycznych porzucono na rzecz nowej koncepcji, a pełną uwagę skupiono tylko na wersji Turbo. Rzeczywistego auta jeszcze nie pokazano, ale wiemy o projekcie już to, co najważniejsze.

Pierwsza w historii Porsche, produkowana seryjne, 4-drzwiowa limuzyna otrzyma od tunera nowy body kit wraz z dyskretnym ospoilerowaniem, nowym dyfuzorem, czterema końcówkami wydechu, dodatkowymi wlotami/wylotami powietrza (między innymi w masce silnika) i 22-calowymi felgami złożonymi z trzech części.

9ff Panamera Turbo

Dzięki modyfikacjom silnika (ECU, nowe sprężarki, filtry powietrza, wydech) auto będzie dostępne aż w trzech wariantach mocy i momentu obrotowego. Pakiet PT-55 będzie gwarantował 550 KM i 760 Nm, pakiet PT-60 moc 600 KM i moment 800 Nm, a pakiet PT-65 aż 650 KM i 850 Nm. Tuner niestety nie chwali się jeszcze osiągami i wypuszcza tylko poglądowe grafiki komputerowe przedstawiające auto. Prace 9ff nad Panamerą zostaną ukończone najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Skomentuj na forumUdostępnij