Aktualności
29.08.2009

Oakley Panamera Turbo Porsche we mgle

Angielskie Oakley Design jako trzeci tuner w ostatnich kilku dniach zapowiada oficjalnie własny pakiet modyfikacji dla Panamery Turbo. Na chwilę obecną Anglicy konkurują jedynie z niemiecką Gemballą i 9ff, ale w najbliższych dniach liczba zainteresowanych poprawianiem nowego Porsche z pewnością jeszcze wzrośnie, i to znacznie.

Oakley Design tylko teoretycznie nie wybiega ponad standardy. W ramach pakietu znajdziemy kompletny body kit (nowe zderzaki, progi, dyfuzor) wraz z przerośniętym tylnym skrzydłem, nowe, 20-calowe felgi, wydech i podrasowany silnik. Diabeł tkwi jednak w szczegółach.

Oakley Panamera Turbo

Nowe obręcze produkcji Dymag wykonano z włókien węglowych, bo pozwoliło zmniejszyć nieresorowaną masę aż o 35 kilogramów. Tytanowy wydech Oakley pozwolił na pozbycie się kolejnych 40 kilogramów. Dzięki urządzeniu plug and play będzie możliwa również zmiana prześwitu i twardości zawieszenia.

Oakley Panamera Turbo

Dzięki przeprogramowaniu ECU i nowemu wydechowi moc silnika ma być podnoszona do 580 KM, a pełna opcja wyciśnie z Panamery aż 680 KM. Osiągów i ceny niestety jeszcze nie ujawniono. Zestaw ma trafić na rynek już 15 września.

Skomentuj na forumUdostępnij