Aktualności
29.09.2009

e-Wolf e2 Życie snem

Niemieckie e-Wolf na zakończonym wczoraj salonie we Frankfurcie pokazało stworzony wspólnie z badaczami Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie elektryczny model e2 wielkości Lotusa Seven. Plany firmy na przyszłość są jednak o wiele bardziej zuchwałe - jest nimi bezpośredni konkurent Lambo i Ferrari!

Pojazd, o którym mowa skrywa się pod kryptonimem e2 i miałby pojawić się już w okolicach 2011. Koncerny Lamborghini i Ferrari nie będą miały wtedy z pewnością w ofercie aut elektrycznych, ale wielce prawdopodobne, iż realnie sięgną do tego czasu po hybrydy.

e-Wolf e2

Agresywnie stylizowany e2 (widoczne rendery to pierwsze, komputerowe wizualizacje modelu opublikowane przez producenta) ma być napędzany czterema silnikami elektrycznymi umieszczonymi przy każdym z kół. Sumaryczna moc układu ma przekraczać 550 KM, a moment obrotowy ma sięgać przeszło 1000 Nm.

e-Wolf e2

Mające ważyć zaledwie 900 kilogramów (dla porównania - w koncepcyjnym Audi E-Tron same baterie ważą... 470 kg!) i mierzyć aż 5 metrów długości supercoupe ma gwarantować oszałamiające przyspieszenia oraz co najwyżej drugoplanową prędkość maksymalną rzędu 250 km/h. Pełne ładowanie baterii nie ma przekraczać 30 minut, a zasięg pojazdu ma sięgać co najmniej 300 kilometrów.

e-Wolf e2

Pierwszy, prototypowy egzemplarz e2 ma być pokazany za niespełna dwa lata. Produkcja ma ruszyć wkrótce potem.

Skomentuj na forumUdostępnij