Aktualności
27.03.2010

Mercedes-Benz SLS AMG GT3 Bez wahania

Po blisko 10 latach przerwy Mercedes-Benz powraca do wyścigów w klasie GT. Nie będzie to jednak tak widoczny powrót, jak w Formule 1 (silnik, samochód i niemieccy kierowcy) - w oddziale Mercedes-AMG przygotowano ścigacz klasy GT3, którym już w przyszłym roku wystartują prywatne zespoły.

SLS AMG GT3, bo o nim mowa, miał swoją cichą premierę w mijającym tygodniu w meksykańskim mieście Puebla, a od dziś ma swój oficjalny debiut rynkowy. Do sprzedaży auto trafi jednak dopiero jesienią, a gotowe ma być na sezon 2011.

Mercedes-Benz SLS AMG GT3

Przy pracach nad GT3 będzie brało udział również HWA, które dotychczas zajmowało przygotowywaniem się Mercedesów do serii DTM, a przed kilkoma laty produkcją ostatnich sztuk drogowego CLK-GTR. Producent nie chwali się jeszcze parametrami auta, które wyklarują się dopiero jesienią, ale można spodziewać się spadku masy, w porównaniu do cywilnego SLS, o około 300 kg i wzrostu mocy do około 600 KM.

Mercedes-Benz SLS AMG GT3

Aktualnie w klasie GT3 w globalnej serii FIA i serialach lokalnych znajdziemy między innymi Audi R8 LMS, BMW Z4 GT3, Ferrari 430 Scuderię GT3, Fords GT GT3, Jaguara XKR GT3 oraz Lamborghini Gallardo GT3 - to właśnie te maszyny będą w przyszłym roku konkurencją dla SLS AMG GT3.

Skomentuj na forumUdostępnij