Aktualności
01.08.2008

Bugatti Veyron Grand Sport Magiczne spojrzenie

Zapowiadana już od jakiegoś czasu, otwarta wersja Veyrona ze stajni Bugatti ujrzy światło dzienne już za dwa tygodnie w Pabble Beach, gdzie co roku odbywa się jeden z najbardziej znany konkursów elegancji. Auto określanie przez producenta jako roadster ze zdejmowaną środkową częścią dachu nazwano Grand Sport.

Konstrukcja pojazdu została odpowiednio wzmocniona, zastosowano przy tym kilka innowacyjnych rozwiązań, na temat których Bugatti nie zdradza niestety żadnych szczegółów. Grand Sport ma oferować osiągi, warunki podróżowania i bezpieczeństwo identyczne z coupe, choć nieoficjalnie mówi się, że jego prędkość maksymalna ma być ograniczona do 350 km/h. Szczegóły techniczne pozostają jednak na chwilę obecną tajemnicą.

Bugatti Veyron Grand Sport

Zmiany zewnętrze nie ograniczają się jedynie do zadaszenia. Tuż po nim największą nowością są fantastyczne, przednie reflektory z pasami diod LED ułożonymi na kształt litery L. Należy się spodziewać także nowych felg.

Bugatti Veyron Grand Sport

Produkcja Veyrona Grand Sport ruszy dopiero wiosną 2009 roku, ale już na drugi dzień po premierze auta na aukcji Gooding w Pabble Beach zostanie wystawiony pierwszy egzemplarz.

Sam konkurs piękności odbędzie się w tym roku w niedzielę 17 sierpnia i poprzedzą go w ciągu kilku dni takie imprezy jak wystawa RetroAuto czy Tour d'Elegance pod patronatem Rolexa. Prezentacja Veyrona Grand Sport będzie miała miejsce popołudniem 16 sierpnia.

Skomentuj na forumUdostępnij