Aktualności
14.08.2008

Lamborghini i Balboni Mocny skład na Pebble Beach

Na tegorocznym konkursie elegancji w Pebble Beach, który odbędzie się już w tą niedzielę, włoskie Lamborghini będzie reprezentowane aż przez dziewięć unikatowych modeli ze swojej historii. W gronie sędziowskim pojawi się natomiast sam Valentino Balboni.

Balboni niemal od samego początku firmy z Sant'Agata pełni rolę głównego kierowcy testowego. To on ujeżdżał słynną Miurę, Countacha czy Diablo. W Peeble Beach będzie jednym z sędziów w kategorii N1 i N2, którym w tym roku odpowiadają odpowiednio klasy Prototypy Lamborghini (Lamborghini Prototypes) oraz Indywidualne Nadwozia Lamborghini (Lamborghini Custom Coachwork).

Lamborghini Diablo SV i Valentino Balboni

Wśród pojazdów Lamborghini, które zostaną poddane skrupulatnej ocenie pojawi się między innymi pierwszy, seryjnie produkowany model w historii firmy - 350 GT - oraz prototypowa Miura P400. Nie powinno również zabraknąć najnowszego Reventona. Z kolei na jednej z licytacji towarzyszących konkursowi zostanie wystawiony jedyny w swoim rodzaju Zagato Raptor bazujący na Diablo SV.

Kalifornijski Pebble Beach Concours d'Elegance liczący sobie już ponad pół wieku należy do najważniejszych tego typu imprez na świecie. Co roku można podziciać tutaj unikatowe prototypy, pojazdy zabytkowe jak i dzieła największych firm nadwoziowych. Jego pierwsza edycja miała miejsce w listopadzie 1950 roku.

Skomentuj na forumUdostępnij