Aktualności
22.08.2012

Lotus Exige V6 Cup Łyk z pucharu

Lotus powiększył po raz kolejny rodzinę coupe Exige, w której ostatnio pojawiła się 350-konna odmiana S. Nowa odmiana jest jeszcze bardziej wyspecjalizowana. To opracowany specjalnie z myślą o torze Exige V6 Cup. Auto zadebiutowało podczas Festiwalu Lotusa na pętli Brands Hatch.

Brytyjska maszyna korzysta z 3,5-litrowego V6 ze sprężarką, z którego kipi 350 koni mechanicznych. Samochód ze specjalnie zestrojonym zawieszeniem, klatką bezpieczeństwa, ogumieniem Pirelli P-Zero Trofeo, sportowymi kubełkami i pakietem aerodynamicznym nadwozia waży tylko 1080 kilogramów. To oznacza, że na każdy koń mechaniczny przypada niecałe 3,1 kilograma.

Lotus Exige V6 Cup

Auto, które będzie można zamawiać poprzez sieć Lotus Racing, wyposażono między innymi w system Lotus Dynamic Performance Management, regulujący za zmianą położenia jednego przełącznika pracę silnika i zawieszenia w trzech trybach: Touring, Sport oraz Race. Rozpędzenie się do 100 km/h zajmuje pojazdowi 3,8 sekund, a jego prędkość maksymalna sięga 274 km/h.

Lotus Exige V6 Cup

Exige V6 Cup będzie oferowany w dwóch wersjach: Track Day dla weekendowych amatorów torów oraz Competition-spec dla osób myślących o prawdziwych wyścigach. Modele, wliczając 20-procentowy VAT wyceniono na odpowiednio 63 i 75 tysięcy funtów (325 i 390 tysięcy złotych). Produkcja modelu ruszy w Hethel w grudniu tego roku, a do marca 2013 ma zostać zbudowane 20 sztuk. Coupe pojawi się m.in. w serii Lotus Cup, rozgrywanej w całej Europie, Japonii i USA.

Skomentuj na forumUdostępnij