Aktualności
13.09.2012

Peugeot RCZ R Mechanizm obronny

RCZ nabiera tej jesieni nie tylko nowego wyglądu, ale także powagi. Już pod koniec tego miesiąca na salonie samochodowym w Paryżu obok seryjnego coupe po facelifcie zadebiutuje koncepcyjny RCZ R. Koncepcyjny jedynie w pierwszej odsłonie - Peugeot zapewnia już teraz, że auto wejdzie do produkcji seryjnej.

RCZ R, który na premierze pojawi się w ciemnym macie, powstał dzięki współpracy oddziałów Peugeot Sport i PSA Group Development. Francuscy specjaliści obrali za punkt odniesienia wyścigowe RCZ Racing Cup, przygotowując auto pod wieloma względami znacznie odbiegające od zwykłego RCZ, który w najmocniejszej specyfikacji rozwija okrągłe dwieście koni mechanicznych.

Peugeot RCZ R

Małe coupe zostało uzbrojone między innymi w nowe zawieszenie, nowe felgi ze specjalnie dobranym ogumieniem oraz mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu Torsena. Odmienność maszyny podkreślono detalami karoserii i wnętrza. Najważniejsze znalazło się oczywiście pod maską. To przesiąknięta mocą obietnica obcowania z najmocniejszym, produkcyjnym samochodem marki Peugeot.

Peugeot RCZ R

Silnik modelu RCZ R to dobrze znana, doładowana jednostka THP o pojemności 1,6 litra, która po licznych namowach generuje z jednego litra ponad 160 KM. W sumie dostaniemy maksymalnie 260 koni mechanicznych. Na tym chęci Peugeota na dzielenia się informacjami ze światem się kończą. Koncern zapewnia jeszcze tylko, że samochód trafi do sprzedaży pod koniec przyszłego roku.

Skomentuj na forumUdostępnij