Aktualności
20.08.2008

Peugeot RC... Ciemność widzę

Co może powstać, jeśli połączymy trzy koncepty: pokazane w 2002 roku niewielkie coupe RC "Pik" i RC "Karo" oraz o cztery lata młodszego, potężnego 908 RC? Chwila namysłu i... Tak! Czterodrzwiowe coupe z futurystycznymi zapędami! Zobaczymy je już za niespełna 50 dni na salonie samochodowym w Paryżu.

Nowy koncept Francuzów nawiązuje do swoich braci nie tylko formą, ale i koncepcją, którą popycha jeszcze dalej. W RC "Karo" i 908 RC stawiano na silniki wysokoprężne (w tym drugim V12 o mocy 700 KM i 1200 Nm!). W nowym RC, którego pełna nazwa pozostaje tajemnicą, silnik spalinowy o mocy 313 KM ma być wspomagany jednostką elektryczną.

Peugeot RC...

W rezultacie hybryda ma emitować jedynie 109 gramów dwutlenku węgla na kilometr w trybie mieszanym i być całkowicie neutralną dla środowiska w trybie elektrycznym (przynajmniej podczas poruszania się).

Peugeot RC...

Paryska wystawa, na której auto skrywające się na chwilę obecną w mrokach oficjalnych zdjęć zostanie pokazane po raz pierwszy, rozpocznie się dla szerokiej publiczności już 4 października i będzie otwarta ponad dwa tygodnie.

Skomentuj na forumUdostępnij