Aktualności
13.12.2012

BMW M6 Gran Coupe Dominująca kombinacja

Rodzina najnowszego BMW M6 jest już prawie w komplecie. Obok coupe i kabrioletu w przyszłym roku po raz pierwszy w salonach sprzedaży pojawi się wersja z dwoma parami drzwi. Twórcy nazywają ją Gran Coupe. Aby na poważnie myśleć o jej posiadaniu trzeba być gotowym wydać ponad pół miliona złotych.

Gran Coupe dzieli silnik z 2-drzwiowymi wariantami M6 oraz limuzyną M5. Chodzi oczywiście o podwójnie doładowane V8 o pojemności 4,4 litrów, mocy 560 koni mechanicznych i momencie obrotowym 680 niutonometrów. Przekazanie napędu na tył odbywa się poprzez aktywny dyferencjał oraz 7-stopniową, dwusprzęgłową przekładnię z systemem zarządzania Drivelogic, który oferuje m.in. kontrolę szybkiego startu, asystę poruszania się z najmniejszymi prędkościami i automatyczną funkcję Start-Stop.

BMW M6 Gran Coupe

Maszynę wyróżniają oczywiście nowe panele karoserii, nowa geometria zawieszenia, wzmocnione podwozie, opcjonalne tarcze hamulcowe ze spieków węglowo-ceramicznych, 20-calowe felgi, sportowe fotele, kierownica i tapicerka oraz dach wykonany z włókien węglowych, wymieniając tylko te najważniejsze elementy. Auto mierzy sobie 5,01 metra długości, waży 1875 kilogramów i oprócz czterech, a w ostateczności pięciu osób, może zabrać na pokład 460 litrów bagażu.

BMW M6 Gran Coupe

Pierwsze w historii M6 Gran Coupe rozwija 100 km/h w czasie 4,2 sekund, a pierwsze 1000 metrów zostawia za sobą po 21,8 sekundach. Przyspieszenie z 80 do 120 km/h na czwartym biegu zajmuje tylko 3,6 sekund, a na piątym o 0,9 sekundy dłużej. Prędkość maksymalną ograniczono standardowo do 250 km/h, ale z pakietem M Driver's Package granica ta może zostać przesunięta do 305 km/h. Średnie zużycie paliwa sięga 9,9 litrów na 100 kilometrów.

BMW M6 Gran Coupe

Czterodrzwiowe M6 będzie kosztowało w Niemczech 128,8 tysięcy euro, wliczając w to 19-procentowy podatek VAT (obecnie to prawie 530 tysięcy złotych). W salonach sprzedaży samochód pojawi się w maju przyszłego roku. Na żywo auto będzie można podziwiać podczas wystawy North American International Auto Show w Detroit, która dla zwiedzających będzie otwarta w dniach od 19 do 27 stycznia.

Skomentuj na forumUdostępnij