Aktualności
22.03.2013

Detroit Electric, Icona, Vencer, Vuhl Oznaki wiosny

Wraz ze zbliżającą się wiosną, której znaków nadejścia na razie nie widać, sypnie premierami zupełnie nowych marek i powrotami z zaświatów. Czego można się spodziewać? Wszystkiego: od elektrycznych coupe do wielkich grand tourerów z silnikami o mocy sięgającej prawie tysiąca koni mechanicznych!

Premier wielkich marek także nie zabraknie. Ta najbardziej oczywista to limitowany Aventador LP700-4 w żółtym lakierze z okazji pięćdziesiątych urodzin Lamborghini. Jaguar pokaże 550-konną limuzynę XJR, Chevrolet odsłoni odmłodzonego Camaro SS, w dziennym świetle stanie Range Rover Sport, a latem Skoda ujawni na Festiwalu Prędkości w Goodwood najmocniejszy i najszybszy model w swojej historii - Octavię RS.

Vencer Sarthe

Na wystawie Top Marques Monaco, która startuje 18 kwietnia, pokazany zostanie Vencer Sarthe, który zapowiadany był już rok temu. Holenderskie coupe napędzane będzie umieszczonym centralnie silnikiem V8 o mocy około 510 koni mechanicznych, współpracującym z ręczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach. Auto ma ważyć 1390 kilogramów, rozpędzać się do 100 km/h w czasie 3,8 sekund i rozwijać prędkość maksymalną 326 km/h.

Vuhl 05

Na Festiwalu Prędkości w Goodwood (11-14 czerwca) zadebiutować ma zupełnie nowa marka Vuhl - "Vehicles of Ultra- lightweight and High-performance". Jej dziełem będzie sportowe, lekkie coupe o nazwie 05 z silnikiem umieszczonym centralnie. Za marką stoją bracia Iker i Guillermo Echeverria, w których rękach jest studio projektowe Etxe. Vuhl 05 był szlifowany w UK, jego karoseria będzie budowana w Kanadzie, a za budowę podwozia i składanie całego samochodu będzie odpowiedzialna firma Adman Leku z Mexico City.

Detroit Electric Sports Car

Po ponad 70 latach do żywych wróci marka Detroit Electric, która przed pierwszą i drugą wojną światową sprzedawała samochody elektryczne. Prawa do marki pięć lat temu przejął Albert Lam, były szef Lotusa. Pierwszym modelem firmy będzie sportowe, elektryczne coupe, które zobaczymy już na początku kwietnia, a od 20 kwietnia będziemy mogli je oglądać na wystawie w Detroit. Produkcja auta ma ruszyć już w sierpniu (zakład DE będzie mógł budować 2500 aut rocznie). Kolejne modele, w tym dwa inne, sportowe auta, mają pojawić się do końca 2014 roku.

Icona Vulcano

Pod koniec kwietnia na wystawie w Szanghaju pokaże się studio Icona, które znamy już z konceptu Fuselage. Firma działająca w Szanghaju i Turynie przygotowuje supercoupe Vulcano z silnikiem V12 umieszczonym z przodu o mocy około 900 KM, który pozwoli na przekroczenie 200 km/h w niecałe 10 sekund. Co ciekawe za siły życiowe auta odpowiadać będzie Claudio Lombardi, który zapisał się w historii dzięki udziałowi w rajdowych sukcesach Lancii w latach osiemdziesiątych i Ferrari w Formule 1 w latach dziewięćdziesiątych.

Skomentuj na forumUdostępnij