Aktualności
30.08.2008

Seat Ibiza Cupra Gorąco, goręcej... Cupra!

Pokazany przed kilkoma miesiącami w Genewie koncept Bocanegra nabiera sensu - hiszpański Seat na nieco ponad miesiąc przed oficjalną premierą ujawnia najważniejsze szczegóły odnośnie najmocniejszej i najszybszej odmiany swojej Ibizy. Auto dziedziczące wiele pomysłów stylistycznych po Bocanegrze otrzymuje tradycyjny przydomek Cupra.

Pękaty kompakt z aspiracjami bycia prawdziwym coupe straszy potężnymi wlotami powietrza przysłoniętymi kratą o oczkach w kształcie spłaszczonego sześcioboku, licznymi przetłoczeniami karoserii, eleganckimi felgami w rozmiarze 17 cali oraz... minidyfuzorem i końcówką wydechu przypominającą Lamborghini Murcielago LP640. Teoretycznie jednak można było się tego spodziewać - za wizerunek Seatów odpowiada od września 2005 Luc Donckerwolke, który od 1998 roku dowodził działowi designu Lambo, gdzie popełnił takie cuda jak Diablo VT, Murcielago i Gallardo. W środku znajdziemy między innymi sportowe fotele i aluminiowe pedały.

Seat Ibiza Cupra

Pod maską Ibizy Cupra wyląduje podwójnie doładowane (sprężarka i kompresor) TSI o pojemności 1,4 litra i mocy 180 KM połączone z przekładnią DSG o siedmiu przełożeniach. Wszystkie szczegóły na temat modelu zostaną ujawnione już na początku października przy okazji premiery auta na salonie samochodowym w Paryżu.

Skomentuj na forumUdostępnij