Aktualności
18.05.2013

Galag Tumbler Z garażu Batmana

Dziś w Kopenhadze startuje 15 edycja Gumballa 3000, który w tym roku przemierzy Polskę, zatrzymując się w Warszawie i Krakowie. Wśród samochodów, które będą miały za zadanie pokonanie 5000 km przez Europę, znajdzie się replika... Tumblera, samochodu z ostatnich trzech, kinowych części przygód Batmana!

Kopia niesamowitego Tumblera powstała w amerykańskim Parker Brothers Concepts na zlecenie ekipy Team Galag, która w poprzednich edycjach Gumballa 3000 startowała w Porsche 911, Mercedes-Benzie SLS AMG i Lamborghini Aventadorze LP700-4. Oryginalny, filmowy Tumbler z trylogii Christophera Nolana napędzany był 5,7-litrowym V8 od General Motors o mocy 500 koni mechanicznych. Maszyna Team Galag nie ma mu zbytnio ustępować.

Galag Tumbler

Gumballowy Tumbler, rozstawiony z numerem 74, ma być napędzany 400-konnym silnikiem V8 o pojemności 6,2 litrów, który będzie pozwalał przekroczyć w ważącej blisko 2,5 tony maszynie prędkość 160 kilometrów na godzinę. Pozostałe szczegóły techniczne projektu pozostają tajemnicą. Twórcy zapewniają, że samochód będzie dopuszczony do zwykłego ruchu drogowego i z pewnością zobaczymy go na drodze.

Galag Tumbler

Team Galag oprócz Tumblera pojawi się także w supercoupe TG1 o mocy co najmniej 750 koni mechanicznych, które zobaczymy dopiero dzisiaj. Na liście startowej obejmującej aż 115 załóg nie zabraknie także innych, wyjątkowych pojazdów. Pod numerem 14 znajdziemy na przykład supercoupe Incenarator, zbudowane w ubiegłym roku przez Parker Brothers Concepts na bazie Corvette dla Johna Ceny, amerykańskiego wrestlera i aktora.

Galag TG1

Gumball 3000 rozpoczyna się dzisiaj o godzinie 10:00 w Kopenhadze. Z Danii konwój rusza w kierunku Szwecji (między innymi odwiedziny u Koenigsegga), Finlandii, Rosji, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Austrii, Włoch i kończy się dwudziestego piątego maja w Monte Carlo w Monako. Rajd zakończy się na słynnym zakręcie przed Hotelem Fairmont, który znamy choćby z Grand Prix Formuły 1.

Incenarator

Według planu Gumball 3000 powinien zagościć w Warszawie w środę 22 maja. Pokaz samochodów oraz atrakcje w wykonaniu Tonego Hawka i zespołu startującego w X Games przewidziano na godziny od 17 do samej półnowy w okolicach Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. W Krakowie impreza zatrzyma się w czwartek w godzinach 13-17 w Muzeum Inżynierii Miejskiej, skąd przed północą ma dotrzeć do Wiednia.

Skomentuj na forumUdostępnij