Aktualności
13.08.2013

Hennessey 458 Italia Amerykańskie danie włoskie

Hennessey Performance znane jest głównie z tuningu amerykańskich wozów: Corvette, Vipery, CTS-V, Camaro, Challengery, Mustangi czy F-150 to w tej firmie codzienność. Europejczycy są w zdecydowanej mniejszości, ale to stale się zmienia i w przyszłym tygodniu Hennessey pokaże światu swoje pierwsze Ferrari.

Tuner zaproponuje Włoszce - a konkretnie 458 Italii i 458 Spider - to, czym uwodzi wszystkich innych: podwójne doładowanie. Ale nie tak od razu. Dla tych, którzy stronią od szaleństwa, ale chcą się czymś wyróżnić, przewidziano zestaw HPE600, oparty na nowym układzie wydechowym i przeprogramowanej elektronice. Efekt: zamiast seryjnych 571 około 608 koni mechanicznych.

Hennessey 458 Italia

Danie główne, czyli zestaw modyfikacji HPE 700 to między innymi: dwie turbosprężarki, system paliwowy, układ wydechowy, intercoolery, filtry powietrza, układ dolotowy, układ smarowania, zawory upustowe oraz przeprogramowana elektronika. Efekt, objęty roczną gwarancją lub dystansem 19 tysięcy kilometrów, to 748 koni mechanicznych i 721 niutonometrów.

Hennessey 458 Italia

Podwójnie doładowana 458 Italia rozwija prędkość 60 mph w zaledwie 2,8 sekundy, a ćwierć mili połyka w 10,5 sekundy z prędkością 220 km/h na wylocie. Aby wszystko grało jak należy Hennessey instalować będzie również nowe felgi z ogumieniem Michelin Pilot Super Sport, regulowane zawieszenie z elementami produkcji KW oraz karbonowe dodatki nadwozia. Na życzenie klienta firma będzie mogła także zmienić wygląd wnętrza auta. Za sam pakiet silnikowy HPE700 zapłacimy 60 tysięcy dolarów.

Skomentuj na forumUdostępnij