Aktualności
25.08.2013

BMW Vision Gran Turismo Tylko na ekranach

Seria wyścigowa Gran Turismo, dostępna na konsolach PlayStation, obchodzi w tym roku swoje piętnaste urodziny. Z tej okazji w wirtualnym świecie gry pojawią się samochody zaprojektowane w studiach stylistycznych kilkunastu marek z całego świata. W grupie tej znajdzie się między innymi niemieckie BMW.

Pojazd, który pojawi się w szóstej odsłonie Gran Turismo przygotowano w oddziale BMW Group Design pod wodzą Adriana van Hooydonka. Mimo, iż samochód nie zostanie zbudowany w rzeczywistości jego projekt objął nie tylko kształty karoserii, ale także strukturę nośną i elementy mechaniczne - całość wpłynie znacząco na jego zachowanie się w grze.

BMW Vision Gran Turismo

Na razie wirtualne BMW Vision Gran Turismo zwiastuje pojedynczy szkic, który przerodzi się w cyfrową rozrywkę wraz z premierą gry, zaplanowaną na początek grudnia. Poza niemiecką marką auta na potrzeby gry przygotowały także zespoły Mercedes-Benza, Alfy Romeo, Aston Martina, Zagato, Bertone, ItalDesign, Peugeota, General Motors, SRT, Nissana, Infiniti, Alpine, Hondy, Audi i Nike.

Skomentuj na forumUdostępnij