Aktualności
06.09.2008

Peugeot Design Contest Piąta edycja na finiszu

W przyszłym tygodniu zakończy się półfinałowe głosowanie internautów w piątym już konkursie stylistycznym Peugeota. 29 prac biorących w nim udział wyłoniono z 2,5 tysiąca zgłoszeń z prawie 10 krajów. Spośród nich na drodze głosowania wybranych zostanie 10 finałowych modeli, z których jury wyłoni zwycięzcę. Poznamy go już w pierwszych dniach października na salonie samochodowym w Paryżu.

Praca, która wygra zostanie przeniesiona do rzeczywistości - specjaliści Peugeota zbudują model w skali 1:1, który zostanie pokazany w kwietniu przyszłego roku podczas salonu samochodowego w Szanghaju. W poprzednich edycjach były to spektakularne wizje Peugeot Moonster (2000), Peugeot 4002 (2002), Peugeot Moovie (2004) oraz Peugeot Flex (2006). Także w tym roku nie brakuje pomysłów, które mogłyby osiągnąć podobny sukces.

Peugeot Rayo

Motywem przewodnim piątego Peugeot Design Contest jest wizja pojazdu poruszającego się po metropoliach przyszłości, która tradycyjnie traktowana jest dość luźno - wśród półfinalistów nie zabrakło aut wybitnie sportowych. W tej kategorii największą uwagę zwraca niezwykle agresywnie stylizowany Peugeot Rayo będący dziełem Ivana Kraljevica z Chorwacji (powyżej).

Nie można również nie wspomnieć o projekcie Blade autorstwa Ying Hui Choo z Singapuru (powyżej), na którego zadzie osadzono... śmigło oraz zgrabnym, bułgarskim coupe Stylight (poniżej) Ognyana Bozhilova będącym jakoby połączeniem modelu 4002 sprzed paru lat oraz koncepcyjnego 20Cup, którego Peugeot zbudował w 2005 roku.

Wśród 29 półfinalistów znalazł się także projekt Polaka pozostający w zgodzie z hasłem przewodnim konkursu: "Wyobraź sobie auta Peugeota w metropoliach przyszłości całego świata". Swoje głosy można jeszcze parę dni oddawać na www.Peugeot.com.

Skomentuj na forumUdostępnij