Aktualności
27.09.2013

Hamann Aventador Nervudo Pod presją

Hamann, który swego czasu bardzo interesował się modelem Gallardo, dołączył kilka tygodni temu do tunerów oferujących modyfikacje 700-konnego Aventadora. Pakietów dla flagowego Lamborghini na rynku nie brakuje, co stawia firmę z Laupheim z projektem o nazwie Nervudo w bardzo wymagającej pozycji.

Hamann pracował już nie w takich warunkach i właścicieli chcących zmodyfikować swoje Lamorghini będzie przyciągał przede wszystkim agresywnym pakietem nadwoziowym, który obejmuje nie tylko dodatkowe lotki, ospoilerowanie (tylne skrzydło jest regulowane), progi, końcówki wydechu czy felgi, ale także dodatkowe wloty powietrza z przodu, nową pokrywę silnika z wyeksponowanym "kręgosłupem" oraz "okienkami", które na własne życzenie można wymienić na panele z włókien węglowych.

Hamann Aventador Nervudo

We wnętrzu zmian zaszło mniej, przede wszystkim wymieniono tapicerkę i niektóre panele na odpowiedniki z włókien węglowych. Hamann jest oczywiście otwarty na wszelkie sugestie klienta i na życzenie może wprowadzić znacznie więcej modyfikacji. Super sportowy Aventador Nervudo stanął na 20-calowym ogumieniu w rozmiarze 255/30 z przodu i 21-calowym w rozmiarze 355/25 z tyłu.

Hamann Aventador Nervudo

Tuner nie ominął także silnika, w przypadku którego skupił się przede wszystkim na elektronicznej jednostce sterującej jego pracą. W wyniku zmiany oprogramowania z widlastej dwunastki Lamborghini o pojemności 6,5 litrów otrzymano 760 koni mechanicznych oraz 735 niutonometrów. Oznacza to wzrost o 60 KM i 45 Nm w stosunku do wersji fabrycznej.

Skomentuj na forumUdostępnij