Aktualności
06.11.2013

Lexus RC Rozochocone coupe

Lexus przygotowuje się do poszerzenia definicji marki i granic jej postrzegania oraz do przyciągnięcia klientów, którzy nie mieli z nią wcześniej do czynienia. Wszystkie zmiany mają zacząć się od zupełnie nowego coupe w ofercie firmy. Maszynę, na której ciąży wielka odpowiedzialność, nazwano RC.

Model RC wyrósł z konceptów LF-LC oraz LF-CC, po których odziedziczył gąszcz detali oraz charakterystyczne rysy atrapy chłodnicy, świateł czy felg. Te ostatnie dostępne będą w dwóch zworach i rozmiarze 18 lub 19 cali. Cały pojazd zabiera na pokład cztery osoby i mierzy 469 centymetrów długości, 139 centymetrów wysokości i 184 centymetry szerokości. Rozstaw osi sięga 273 centymetrów.

Lexus RC

Lexus RC zadebiutuje w salonach sprzedaży w dwóch wersjach silnikowych: jako RC 350 oraz hybrydowy RC 300h. Pierwszy wariant zasilany będzie jednostką V6 o pojemności 3,5 litrów, drugi 4-cylindrowym silnikiem o pojemności 2,5 litrów. Lexus na razie nie zdradza nic więcej na ich temat (w innych modelach marki jednostki te produkują odpowiednio od około 275 do prawie 320 i od okolic 180 koni mechanicznych).

Lexus RC

Model RC będzie miał swoją światową premierę dnia dwudziestego listopada na międzynarodowym salonie samochodowym w Tokio. Na tej samej wystawie Lexus zaprezentuje także znany już koncept LF-NX sprzed kilku tygodni. Przy okazji prezentacji w Japonii samochód zostanie wyposażony w nowy, turbodoładowany silnik o pojemności dwóch litrów.

Skomentuj na forumUdostępnij