Aktualności
08.12.2013

Red Bull X2014 Wolna formuła

W piątek na półkach sklepowych pojawiła się szósta odsłona gry Gran Turismo, w której znajdzie się blisko trzydzieści konceptów, specjalnie zaprojektowanych przez największe marki z całego świata. W grupie tej zobaczymy między innymi wizję od Red Bull Racing, czterokrotnych mistrzów świata Formuły 1.

Pierwszy, wirtualny Red Bull powstał trzy lata temu na potrzeby Gran Turismo 5. Chodziło wtedy o zaprojektowanie jak najszybszej maszyny torowej, której nie ograniczałyby regulaminy żadnej serii. Nowy projekt, oznaczony symbolem X2014, idzie jeszcze dalej. Pojazd zaprojektowano w Polyphony Digital przy współpracy z Adrianem Newey'em, dyrektorem technicznym (Chief Technical Officer) Red Bull Racing.

Red Bull X2014

X2014 będzie dostępny w Gran Turismo 5 w trzech konfiguracjach: Fan Car (na zdjęciach), Standard Car oraz Junior Car. Twórcy gry i samochodu na razie nie wspominają na czym dokładnie polegają różnice pomiędzy wszystkimi wersjami ani czym są one napędzane w wirtualnym świecie (wiadomo jedynie, że Fan Car korzysta a wentylatora, odsysającego powietrze spod auta). Podobnie jak model X1 sprzed trzech lat, przemianowany na X2010, nowa wizja została zbudowana w rzeczywistości, ale tylko jako rzeźba w skali 1:1.

Red Bull X2014

W grze Gran Turismo 6 pojawi się ponad 1200 samochodów, w tym przeszło 120 zupełnie nowych. Z okazji 15-lecia serii na naszych ekranach zagości także aż 28 konceptów przygotowanych specjalnie z tej okazji przez producentów z całego świata. W listopadzie poznaliśmy już wizję Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo. Kolejne samochody będą dodawane do zasobów gry regularnie co kilka tygodni lub miesięcy.

Red Bull X2014

Oprócz Red Bulla i Mercedes-Benza w grze pojawią się projekty marek: Alfa Romeo, Alpine, Aston Martin, Audi, Bertone, BMW, Daihatsu, Ford, General Motors, Honda, Hyundai, Infiniti, Italdesign, Lamborghini, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Peugeot, SRT, Subaru, Tesla, Toyota, Volkswagen oraz Zagato. Swoje wizje przygotowują także Jordan, gigant przemysłu produktów higieny jamy ustnej i Nike, producent obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych. W grze zobaczymy też zamaskowane BMW M4 Coupe, które Niemcy pokażą w przyszłym roku.

Skomentuj na forumUdostępnij