Aktualności
13.03.2014

Infiniti Q50 Eau Rouge Najlepsze źródła

Tajemnicze Q50 Eau Rouge, które Infiniti pokazało nam w połowie stycznia, w dalszym ciągu podgrzewa atmosferę oczekiwania na limuzynę marki o sportowym zacięciu. W styczniu na wystawie w Detroit wystarczył do tego sam wygląd i obietnice mocy ponad 500 KM. W tym miesiącu z okazji wystawy w Genewie ujawniono cały pakiet.

Limuzyna, inspirowana związkami Infiniti z zespołem Red Bull Racing oraz nosząca nazwę słynnego zakrętu toru Spa-Francorchamps w Belgii, może pochwalić się w końcu swoim silnikiem. To podwójnie doładowane, 24-zaworowe V6 o pojemności 3,8 litrów prosto z Nissana GT-R. W zupełnie nowym miejscu pracy motor rozwija 568 koni mechanicznych mocy oraz 600 niutonometrów momentu obrotowego.

Infiniti Q50 Eau Rouge

Z coupe GT-R przeszczepiono nie tylko silnik. Q50 Eau Rouge dysponuje również 7-stopniową skrzynią biegów i układem przeniesienia napędu na wszystkie cztery koła, który w zwykłych warunkach rozdziela moc między obie osie w stosunku 50/50. Osiągów auta jeszcze nikt nie mierzył, ale jego twórcy spodziewają się prędkości maksymalnej w okolicach 290 km/h i pierwszych 100 km/h rozwijanych w czasie niespełna czterech sekund.

Infiniti Q50 Eau Rouge

Infiniti Q50 Eau Rouge pozostaje na chwilę obecną konceptem i nie jest przewidziane do produkcji seryjnej. Nie oznacza to jednak, że model pozostanie tylko eksperymentem: Infiniti od dłuższego czasu podkreśla gotowość do wzięcia udziału w wyścigu mocy w segmentach premium. Pierwsze kroki poczyniono już kilka lat temu (modele z serii Infiniti Performance Line, 420-konne FX Vettel, koncept przeszło 400-konnego coupe Emerg-E).

Skomentuj na forumUdostępnij