Aktualności

Saab 9-X Air Otwarta hybryda

Inżynierowie skandynawskiego Saaba, który spoczywa obecnie w rękach Amerykanów, nie szczędzą sił na snucie wizji przyszłych modeli koncernu. Większość z nich skupia się między innymi na ekologicznych rozwiązaniach napędu. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego konceptu, który został właśnie ujawniony przez General Motors.

Mowa o 9-X Air, otwartej wersji pokazanego w tym roku w Genewie 9-X BioHybrid. Z pojazdu całkowicie ścięto dach, a po potężnych słupkach bocznych z tyłu pozostały niewielkie ścianki przedłużające zwężającą się ku tyłkowi linię bezramkowych okiem.

Saab 9X Air

Po zamkniętym 9-X auto odziedziczy futurystyczne wnętrze z kierownicą, w której obraca się tylko jej obręcz oraz hybrydowy napęd (spalinowe, turbodoładowane 1,4 o mocy 200 KM karmiące się mieszanką E85 + silnik elektryczny) pozwalający na rozpędzenie się do setki w całkiem niezłe 8,1 sekundy i prędkość 231 km/h. Kolejnym, interesującym elementem konceptu ma być jego składany, 3-częściowy dach oparty na własnym pomyśle.

Saab 9X Air

9-X Air zostanie pokazany już w pierwszych dniach przyszłego miesiąca na salonie samochodowym w Paryżu. Koncepcyjne podchody Szwedów powinny już w przyszłym roku dać owoc w postaci zupełnie nowego modelu 9-1 plasującego się w klasie Mini czy BMW serii 1 oraz/lub otwartego 9-3.

Skomentuj na forumUdostępnij