Aktualności
31.05.2014

Volkswagen GTI Roadster Vision Gran Turismo

Volkswagen jako kolejna, niemiecka marka ujawnił swój projekt, stworzony na potrzeby gry samochodowej Gran Turismo 6. Sportowy pojazd o nazwie GTI Roadster, którym można będzie ścigać się w wirtualnym świecie przedstawiono w poniedziałek. Trzy dni później okazało się, że... samochód zbudowano również w rzeczywistości!

Wizja Volkswagena, która trafiła ze świata wirtualnego do rzeczywistości, została pokazana dość niespodziewanie podczas corocznego spotkania miłośników koncernu nad jeziorem Wörthersee w Austrii. Punktem wyjścia dla nowego projektu był zeszłoroczny, 503-konny Design Vision GTI, który z zewnątrz bardzo starał zachować się pozory i wszelkie znamiona bliskiego pokrewieństwa z seryjnym Golfem GTI.

Volkswagen GTI Roadster

Roadster jest zupełnie inny. Maszyna atakuje czerwonym lakierem Gran Turismo Red, wielkim, wielopoziomowym ospoilerowaniem, 20-calowymi, mocowanymi centralnie na jednej śrubie kołami i miejscem tylko dla dwojga z 5-punktowymi pasami bezpieczeństwa, które owinięto obciętą do minimum opaską szkła. W każdym rogu auta pracują ceramiczne tarcze hamulcowe: z przodu o średnicy 380 milimetrów, z tyłu o średnicy 356 milimetrów.

Volkswagen GTI Roadster

Sercem maszyny jest 3-litrowy, podwójnie doładowany silnik V6 o mocy aż 503 koni mechanicznych i momencie obrotowym 560 Nm. Za przeniesienie napędu na wszystkie cztery koła odpowiada układ 4Motion oraz 7-stopniowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów. GTI Roadster o masie 1420 kilogramów potrzebuje tylko 3,6 sekund na rozpędzenie się do setki, a jego prędkość maksymalna sięga 309 km/h. Do pojazdów dostępnych w Gran Turismo 6 model trafi już w połowie przyszłego miesiąca.

Skomentuj na forumUdostępnij