Aktualności
19.09.2008

K.O 7 Spider Klejnot w produkcji

Ken Okuyama, który przed kilkoma miesiącami pokazał na salonie w Genewie pierwsze dwa auta firmowane własnym nazwiskiem jeszcze przed końcem tego roku wprowadzi do produkcji jedno z nich. Japoński stylista, który ma na koncie udział w tak wiekopomnych projektach jak Ferrari Enzo, P4/5, Honda NSX czy Maserati Quattroporte rozpocznie podbój rynku ekskluzywnych, sportowych aut od roadstera K.O 7 Spider.

Pierwsza pula 99 egzemplarzy ma zostać wydelegowana do sprzedaży już 1 listopada w cenie 19,5 milionów japońskich jenów każdy. To równowartość aż 425 tysięcy złotych! Większość tej sumy pokrywa jednak niewymierne wartości - niepowtarzalność, wyjątkowość i duszę auta. Plus zegarek szwajcarskiego koncernu Tag-Heuer, który dla celów własnych zamówił już 24 sztuki Spidera.

K.O 7 Spider

Ważący zaledwie 750 kilogramów roadster będzie napędzany 4-cylindrowym silnikiem o pojemności 2 litrów i naturalnej mocy do 250 KM. Jeśli wierzyć deklaracjom z Genewy całkowita produkcja modelu powinna sięgnąć około 200 sztuk, a w przyszłym roku powinniśmy zobaczyć gotowy do sprzedaży, elektryczny model 8 Coupe, który w marcu pokazał się we wczesnej, prototypowej formie.

Skomentuj na forumUdostępnij