Aktualności
24.09.2008

Bentley Arnage Final Series Wielki finał

Bentley żegna się ostatecznie z klasycznym modelem Arnage. Auto produkowane jeszcze od 1998 roku dokona żywota w postaci limuzyny Final Series łączącej w sobie luksus znany z dotychczasowej linii oraz zrywność i osiągi najmocniejszego Arnage T.

Pod maską Arnage Final Series znajdziemy legendarne V8 o pojemności 6,75 litrów, mocy 507 KM i momencie obrotowym aż 1000 Nm. Silnik zostanie połączony z 6-stopniowym automatem, który ZF, który wprowadzono na rynek w zeszłym roku. Układ taki to gwarancja znakomitych osiągów: tylko 5,5 sekundy do setki, 160 km/h w 12 sekund i maksymalnie aż 288 km/h.

Bentley Arnage Final Series

Wyjątkowość modelu, poza licznymi okazjonalnymi tabliczkami na nadwoziu i wnętrzu, podkreśli firmowy zestaw parasolek, niewielki barek z tyłu, 20-calowe felgi, ciemny grill i kraty wlotów powietrza oraz ozdobny korek wlewu paliwa.

Bentley Arnage Final Series

Arnage Final Series powstanie tylko w 150 egzemplarzach. Co zajmnie jego miejsce na szczycie oferty Bentley'a jeszcze nie wiadomo. Po cichu mówi się, że może to być bezpośredni konkurent Rolls-Royce Phantoma...

Skomentuj na forumUdostępnij