Aktualności

Maserati GranTurismo MC Corse Piękna niespodzianka

Przed kilkoma dniami włoskie Maserati zapowiedziało na swojej stronie internetowej niespodziankę, którą pokażą dopiero na salonie w Paryżu. Wśród odpowiedzi, które mieli typować internauci pojawił się między innymi nowy samochód. Widocznie ilość głosów nań była przytłaczająca - Maserati właśnie ujawniło w jego temacie pierwsze informacje (chyba, że niespodzianką będzie co innego).

Pojazdem, który zobaczymy już za tydzień w Paryżu będzie surowe, maksymalnie odchudzone GranTurismo MC Corse z przeznaczeniem tylko i wyłącznie na tor.

Maserati GranTurismo MC Corse

Urzekające coupe zostanie wyposażone w 4,7-litrowe V8 znane z modelu GranTurismo S, ale ze zmodyfikowanym układem wtryskowym, sportowymi katalizatorami i nowymi elementami wydechu. Dzięki temu moc silnika wzrośnie z 440 do co najmniej 450 KM, co przy wraz z bliżej nieokreślonym spadkiem masy auta będzie z pewnością miało zbawienny wpływ.

Maserati GranTurismo MC Corse

GranTurismo MC Corse na starcie otrzyma również pełne ospoilerowanie (nie psujące wyglądu, a wręcz przeciwnie!), zmodyfikowane zawieszenie, nowe felgi ze slickami, powiększone tarcze hamulcowe oraz klatkę bezpieczeństwa - wszystko na modłę przepisów FIA, co pozwala sądzić, że z auta wyrośnie coś więcej. Póki co jednak model przedstawia się jedynie jako koncept.

Skomentuj na forumUdostępnij