Aktualności
26.09.2008

Caral V8XS Sport Co by było, gdyby...

Brytyjskie Caral Automotive oferujące dotychczas między innymi silnie zmodyfikowanego Vaxhalla VX 220 (znanego u nas jako Opel Speedster) zaopatrzonego w V6 z General Motors wyniosło swoje dzieło na kolejny poziom. W ofercie znalazł się właśnie roadster napędzany V8!

Pędzidełko z aluminiowym podwoziem opracowanym przez Lotusa i nadwoziem, w którym z oryginału pozostały właściwie tylko drzwi i przednia szyba otrzymało 4,2-litrowe turbodoładowane V8 od Jaguara. Silnik umieszczono wzdłużnie, centralnie i połączono z ręczną przekładnią o 6 przełożeniach.

Caral V8XS Sport

Moc? Aż 456 KM! Dla przypomnienia: najmocniejszy VXR 220 dysponował, jak wskazuje nazwa, niespełna połową tego. Wszystko to przy masie nie przekraczającej tony (950 kilogramów). Osiągi pozostają nieznane, ale prędkościomierz dla pewności wyskalowano do 190 mph (306 km/h).

Caral V8XS Sport

Firma wyposaża swoje auto w zmodyfikowane zawieszenie, wzmocniony układ hamulcowy, 18-calowe felgi oraz całkowicie nowe wnętrze. Do wyboru kierownica po prawej lub lewej stronie. Bazowy VX 220 to wydatek rzędu 10 tysięcy funtów (42 tysiące PLN), kompletny pakiet modyfikacji to kolejne 13 tysięcy (55 tysięcy PLN).

Skomentuj na forumUdostępnij