Aktualności
25.02.2015

Audi Prologue Avant Druga para drzwi

Audi nie przerywa snucia wizji swojej najbliższej przyszłości i po raz kolejny przekształca koncept Prologue, który w nowej formie pojawi się w przyszłym tygodniu w Genewie. Projekt debiutował trzy miesiące temu jako 605-konne coupe, z którego w styczniu zrobiono hybrydę. Teraz w aucie pojawiła się dodatkowa para drzwi. Poznajcie Prologue Avant.

Wizja nowego kombi marki Audi mierzy 511 centymetrów długości, oferuje miejsce dla czterech osób na czterech osobnych fotelach i, według twórców, po inspiracje, jeśli chodzi o wygląd sięga aż do modelu Avant z 1982 roku. Auto korzysta między innymi z laserowych świateł z przodu, wyświetlaczy opartych na organicznych LED'ach przed kierowcą oraz dwóch tabletów dla pasażerów z tyłu, które można zabrać ze sobą po opuszczeniu auta i które połączono z najnowszymi aplikacjami, dostarczającymi informacje i rozrywkę.

Audi Prologue Avant

Prologue Avant porusza się na 20-calowych obręczach (wszystkie koła są skrętne), którym towarzyszą węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe oraz adaptacyjne, pneumatyczne zawieszenie. Jedną z nowości w aucie jest system bezprzewodowego ładowania AWC (Audi Wireless Charging), który pozwala na indykcyjne ładowanie akumulatora i który ma pojawić się już wkrótce w seryjnie produkowanych modelach marki. W kwestii układu napędowego porzucono pomysły z coupe Prologue i zwrócono się ku systemowi rodem z Q7 E-Tron Quattro, które trafi do sprzedaży już latem tego roku.

Audi Prologue Avant

Pod maską kombi pracuje 3-litrowa jednostka wysokoprężna, która dostarcza 353 koni mechanicznych. Z 8-stopniowym automatem Tiptronic zintegrowano dodatkowo silnik elektryczny o mocy 100 kW, dzięki czemu maszyna dysponuje maksymalną mocą 445 KM i momentem obrotowym dochodzącym aż do 750 Nm. Bez uruchamiania silnika spalinowego Prologue Avant może pokonać do 54 kilometrów. Niutonometry w nadmiarze przydają się szczególnie przy sprincie, który w przedziale od 0 do 100 kilometrów na godzinę kończy się już po 5,1 sekundach. Prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h.

Skomentuj na forumUdostępnij