Aktualności
30.09.2008

Aston Martin One-77 Już bez tajemnic

Najdroższy, najmocniejszy, najszybszy i najbardziej ekskluzywny Aston Martin jaki był kiedykolwiek produkowany seryjnie zbliża się wielkimi krokami. Na kilka(naście?) tygodni przed jego właściwą premierą znamy już najważniejsze dane techniczne oraz wygląd zewnętrzny.

Najnowsze dzieło Brytyjczyków ograniczone do zaledwie 77 egzemplarzy - stąd nazwa One-77 - podąży ścieżką stylistyczną wyznaczoną przez V12 Vantage i przetartą na dobre przez DB9 oraz V8 Vantage. Czyli w skórcie: Moc, Piękno i Dusza.

Aston Martin One-77

Nadwozie supercoupe będzie ręcznie kształtowane z aluminium, a konstrukcja samonośna oraz podwozie wykonane będą w przeważającej części z włókien węglowych. Na pokładzie znajdziemy takie dobrocie jak ceramiczno-karbonowe tarcze hamulcowe, adaptacyjne zawieszenie, aktywny tylny spoiler oraz kontrolę stabilności i trakcji. Waga całego pakietu nie ma przekraczać 1500 kilogramów.

Aston Martin One-77

Najciekawsze znajdziemy pod maską One-77: najprawdopodobniej będzie to aż 7,3-litrowe V12 o mocy do 710 KM i momencie obrotowym co najmniej 750 Nm! Cały ten potencjał będzie transportowany poprzez zautomatyzowaną przekładnię o sześciu przełożeniach na tylną oś.

Aston Martin One-77

Pierwsze egzemplarze One-77 miałyby trafić do właścicieli dopiero w czwartym kwartale 2009 roku. Cena? Zaledwie 1,05 miliona funtów brytyjskich (4,5 mln PLN). I to nie wliczając podatku! Data premiery nie jest jeszcze znana.

Skomentuj na forumUdostępnij