Aktualności
22.06.2015

Morgan EV3 Zmiana taryfy

W zakładach Morgan Motor Company trwają eksperymenty z autami o napędzie elektrycznym. Pierwszym tego typu przedsięwzięciem był prototyp roadstera Plus E, który pokazano ponad trzy lata temu. Drugim jest tegoroczny model o oznaczeniu EV3, który bazuje na słynnym 3-Wheelerze. Oznacz to, że poza silnikiem spalinowym brakuje mu także jednego koła.

Kultowy 3-Wheeler, który w obecnej formie zadebiutował w 2011 roku i już dawno znalazł ponad 1000 właścicieli, będzie bawił się prądem podczas tegorocznego Festiwalu Prędkości w Goodwood. Impreza wystartuje już 25 czerwca i potrwa do końca tygodnia. Aktualnie w wersji benzynowej 3-Wheeler napędzany jest umieszczoną między przednimi kołami jednostką V2 firmy S&S o pojemności prawie dwóch litrów, z której na tylne koło ląduje od 83 KM w górę (produkcję auta rozpoczynano od obietnic prawie 120 koni mechanicznych).

Morgan EV3

Elektryczny trójkołowiec, który przybrał nazwę EV3, ma być lżejszy i mocniejszy od wersji spalinowej. Producent obiecuje odchudzenie długiego na 3,2 metry auta z 525 do okolic 450 kilogramów i moc na poziomie 75 kilowatów czyli 102 koni mechanicznych. Samochód miałby pozwalać na pokonanie do 240 kilometrów bez zatrzymywania. EV3 w przeciwieństwie do Plus E nie pozostanie prototypem. Morgan zapowiada, że testy samochodu idą pełną parą i w sprzedaży zobaczymy go pod koniec przyszłego roku.

Skomentuj na forumUdostępnij