Aktualności
10.09.2015

Volkswagen Golf GTI Clubsport Czeka na urodziny

Czterdzieste urodziny Golfa GTI to okazja do świętowania cały rok... i jeszcze dłużej. Okrągła rocznica wprowadzenia wiekopomnego hot hatcha na rynek minie mniej więcej w połowie przyszłego roku, ale już teraz Volkwagen ma gotowy model, którym przypieczętuje ogromny kawałek swojej historii. Jest nim Golf GTI Clubsport, który jako koncept został pokazany w maju.

Ci, którym wpadł w oko koncept z pewnością nie będą zawiedzeni. Na wyglądzie auto nie strawiło właściwie nic: mamy dodatkowe, efektowne i efektywne, ospoilerowanie z przodu i z tyłu, szeroki dyfuzor, pasy nad progami z nazwą modelu, dwie końcówki wydechu, unikatowe felgi z możliwością wymiany na 19-calowy model Brescia, czarny dach i czarne lusterka boczne. Kabinę zajmują kubełkowe, pokryte częściowo Alcantarą fotele dla kierowcy i pasażera, dźwignia zmiany biegów z gałką w stylu piłeczki do golfa i panele dekoracyjne serii "Honeycomb 40" z powierzchnią w plastrach miodu, sześciokątach foremnych.

Volkswagen Golf GTI Clubsport

Golf GTI Clubsport nie stracił nic również w kategoriach mocy. Do zasilania auta wykorzystywany jest dwulitrowy, turbodoładowany silnik z rodziny EA888, pod który podłączono nowy wydech i który wyposażono m.in. w układ chłodzenia wodą spalin, które wędrują do turbosprężarki. Motor rozwija maksymalnie 265 koni mechanicznych i 380 niutonometrów, to o 35 koni więcej, niż w najmocniejszym Golfie GTI z dotychczasowych. Na tym nie koniec. Gwałtowne wciśnięcie pedału gazu do oporu aktywuje tryp zwiększonego doładowania, w którym moc silnika na około 10 sekund będzie mogła wznieść się aż na 290 KM.

Volkswagen Golf GTI Clubsport

Kompakt dostępny będzie z ręczną, sześciostopniową skrzynią biegów oraz opcjonalną, 6-stopniową skrzynią DSG, które będą przenosiły napęd tylko na przednie koła. W najlepszym przypadku model będzie potrzebował tylko 5,9 sekund na rozpędzenie się do 100 km/h, a jego prędkość maksymalna sięgnie 250 km/h. Volkswagen Golf GTI Clubsport zadebiutuje już za kilka dni na międzynarodowym salonie samochodowym we Frankfurcie. W sprzedaży samochód pojawi się na początku przyszłego roku, w czterdzieste urodziny Golfa GTI.

Skomentuj na forumUdostępnij