Aktualności

Peugeot RD Konkurs stylistyczny rozstrzygnięty

Znamy już zwycięzcę piątego konkursu stylistycznego Peugeota, który w ciągu kilku ostatnich lat dał światu tak kosmiczne koncepty, jak Moonster, Moovie czy 4002. Motywem przewodnim tegorocznych zmagań był pojazd metropolii przyszłości. Z około 2,5 tysiąca zgłoszeń wyłoniono 29 finalistów, z których 10 projektów wytypowanych przez internautów z całego świata przeszło do ścisłego finału. Specjalne jury wyłoniło z nich tego jedynego.

Główną nagrodę w Peugeot Design Contest 2008 zgarnął 25-letni designer z Kolumbii - Carlos Arturo Torres Tovar. Jego wizja to 3-kołowy, "łamany" Peugeot RD z miejscem w środku przewidzianym jedynie dla kierowcy.

Peugeot RD

Przegubowe połączenie wsparte linkami i przewodami w zamyśle autora ma zapewniać autu ponadprzeciętną zwrotność w ciasnych, miejskich uliczkach, a przy większych prędkościach poprawiać aerodynamikę samochodu, przekształcając go w niskiego ścigacza sunącego tuż przy asfalcie. Wysoka, przednia szyba służy również jako ekran, na którym wyświetlane są wszelkie informacje, a większość poleceń wydawana jest głosowo.

Peugeot RD

Główną nagrodą w konkursie Peugeota jest między innymi 10 tysięcy euro oraz zbudowanie zwycięskiego modelu w skali 1:1. Auto zostanie pokazane już za niespełna siedem miesięcy na przyszłorocznym salonie samochodowym w Szanghaju (20-28 kwietnia).

Skomentuj na forumUdostępnij