Aktualności

Citroen Hypnos Tęczowe fantazje

Na trwającym jeszcze ponad tydzień Mondial de l'Automobile w paryskich halach wystawowych przy Porte de Versailles miejscowy Citroen poza koncepcyjnym supercoupe GT prezentuje również koncepcyjnego SUV'a Hypnos. O ile jednak GT zachwyca kosmicznym wręcz nadwoziem, o tym Hypnos zwraca uwagę kosmicznym wnętrzem.

Całe wnętrze pojazdu wypełnia tęczowa, falująca wstęga, którą nakreślono kształty czterech foteli, tunelu środkowego oraz deski rozdzielczej. Mniej rewolucyjna jest karoseria - auto właściwie bez większych poprawek mogłoby z marszu wejść do produkcji seryjnej.

Citroen Hypnos

Układ napędowy konceptu oparto na opracowanym wspólnie z Peugeotem w ramach koncernu PSA hybrydowym układem HYmotion napędzającym wszystkie cztery koła. W przypadku Hypnosa sprowadza się on do silnika wysokoprężnego napędzającego przednią oś oraz silnika elektrycznego napędzającego oś tylną.

Citroen Hypnos

Z przodu pracuje 2-litrowy turbodiesel o mocy 204 KM i momencie 420 Nm, z tyłu zaś elektryczny motorek o potencjale 50 KM i 200 Nm - razem 254 KM i aż 620 Nm. Napęd transportowany poprzez 6-biegowy automat pozwala na rozpędzenie się do setki w 9,4 sekundy i spalanie tylko 4,5 litrów paliwa na 100 kilometrów.

Citroen Hypnos

Hybrydowan technologia powinna trafić do aut produkowanych przez PSA już w 2010 roku, a sam koncept Citroena obok setek innych modeli można podziwiać na salonie samochodowym w Paryżu jeszcze do 19 października.

Skomentuj na forumUdostępnij