Aktualności
17.10.2008

Mercedes-Benz SLR McLaren Roadster Ostatnia część legendy

Już w przyszłym miesiącu sprzedany zostanie ostatni na rynku USA przedstawiciel rodu SLR sygnowanego przez Mercedesa i McLarena. Jedyny w swoim rodzaju roadster, który położy kres żywotowi opiewanego niemal samymi superlatywami grand tourera zostanie oddany w ręce nowego właściciela na drodze licytacji.

Nadwozie auta zostanie pokryte specjalnie opracowanym na tą okazję metalicznym lakierem Sienna Pearl dającym w zależności od padającego światła całą paletę odcieni brązu. Kabinę pasażerką wypełni z kolei brązowa skóra Tobacco Brown, a przysłowiową wisienką na torcie będzie układ hamulcowy ze złotymi zaciskami. Pod maską znajdziemy starego znajomego: 5,4-litrowe V8 o mocy 626 KM pozwalające rozpędzić się do 332 km/h.

Zapisy na aukcję ruszą już 1 listopada, kiedy to zostaną ujawnione również wszelkie szczegóły na jej temat. Licytacja zostanie przeprowadzona poprzez internet w dniu 20 listopada, a suma końcowa zostanie przeznaczona na szpital dziecięcy. Nominalna wartość modelu to 529,5 tysiąca dolarów - 1,4 miliona złotych.

Produkcja modelu SLR zakończy się całkowicie w przyszłym roku na wzmocnionym Roadsterze 722 S oraz nie ujawnionym jeszcze wyczynowym wariancie całkowicie pozbawionym przedniej szyby.

Skomentuj na forumUdostępnij