Aktualności
01.11.2016

Fisker EMotion Chwali się

Henrik Fisker po bankructwie firmy produkującej hybrydową limuzynę Karma, która odrodziła się niedawno dzięki nowym właścicielom z Chin, kilku projektach z pogranicza tuningu oraz dołączeniu do VLF Automotive wraca do budowy aut firmowanych własnym nazwiskiem. Pierwszym modelem nowego przedsięwzięcia ma być czterodrzwiowy EMotion.

Poprzednia firma Fiskera zaczynała prawie dwanaście lat temu od ubierania BMW i Mercedes-Benzów w zupełnie nowe karoserie. W roku 2008 pokazano prototyp hybrydowej Karmy, która niedługo później weszła do sprzedaży. Firma splajtowała w 2013 roku, a w tym roku wznowiła działalność z nowymi właścicielami jako Karma Automotive. W tym czasie Fisker przygotował kilka modeli wspólnie z grupą Galpin, a później stał się jednym z filarów VLF Automotive, które buduje Karmę z silnikiem spalinowym z Corvette. Nowo narodzone Fisker Inc ma być jednym z największych wydarzeń przyszłego roku.

Fisker EMotion

Fisker przedstawia swoją nową firmę jako kandydata do pozycji technologicznych liderów w segmencie premium i klasie samochodów elektrycznych. Pierwszym modelem marki w tej dekadzie ma być EMotion z dwiema parami unoszonych do góry drzwi oraz autorskimi bateriami, opracowanymi przez oddział Fisker Nanotech, które mają zapewnić mu rekordowy zasięg (wszystko na razie utrzymane jest w wielkiej tajemnicy). Obok modelu EMotion, który będzie adresowany do najbardziej zamożnych klientów, Fisker pracuje nad samochodem, który ma być produkowany i sprzedawany masowo.

Fisker EMotion

EMotion ma zostać pokazany światu w drugiej połowie przyszłego roku, a dziś samochód można oglądać na pierwszych wizualizacjach. Model seryjny ma być zasilany litowo-jonowymi bateriami, w których może pojawić się grafen i które na jednym ładowaniu mają dać zasięg ponad 640 kilometrów. Baterie mają mieć jednocześnie znacznie dłuższą żywotność i ładować się dużo szybciej, niż obecne. Pierwsze samochody Fiskera mają być produkowane w krótkich seriach w VLF Automotive, w którym już teraz można zamawiać modele Rocket (zmodyfikowany Mustang), Destino (limuzyna na bazie Karmy) oraz Force 1 (Viper z zupełnie nową karoserią).

Skomentuj na forumUdostępnij