Aktualności
30.11.2016

McLaren 570S Track Pack

Najmniejszy model w ofercie McLaren Automotive dostępny jest obecnie w ramach rodziny Sport Series w trzech wariantach: 540C, 570S oraz 570GT. Pierwszy zapewnia najtańszy wstęp do rodziny Sports Series, drugi to sportowe coupe z krwi i kości, trzeci to coś dla lubiących dłuższe podróże. Teraz ofertę uzupełnia pakiet dla amatorów jazdy torowej.

Najnowsza propozycja Brytyjczyków to zestaw Track Pack dla coupe 570S. Po takiej nazwie można by spodziewać się wielkiego ospoilerowania, nowych elementów zawieszenia i układu hamulcowego czy wielkiej akcji odchudzania. Modyfikacje, które przygotował producent są dużo bardziej subtelne. Z tyłu auta umieszczono wyższy o 12 milimetrów zintegrowany spoiler (docisk większy o 29 kilogramów przy prędkości 240 km/h), a oddział McLaren Special Operations zadbał o dach w kolorze Dark Palladium i nowe końcówki sportowego wydechu.

McLaren 570S Track Pack

Dzięki zdecydowaniu się na Track Pack z auta pozbędziemy się 25 kilogramów. Zbędna masa zniknęła przede wszystkim po wymianie felg na ultralekkie obręcze aluminiowe o wykończeniu Stealth, foteli na węglowe oraz skórzanej tapicerki na Alcantarę. Nowym, niezbędnym elementem wyposażenia wozu jest fabryczny system telemetryczny, znany kierowcom większych i dużo mocniejszych modeli 675LT oraz P1. Pozwala on między innymi na pomiary w czasie rzeczywistym czasów okrążeń, czasów sektorów, porównanie wyników pomiędzy kierowcami oraz szczegółową analizę przejazdów po ich zakończeniu.

McLaren 570S Track Pack

Silnik oraz układ hamulcowy z węglowo-ceramicznymi hamulcami pozostały nietknięte. 570S zasila podwójnie turbodoładowane V8 o pojemności 3,8 litrów, mocy 570 koni mechanicznych i momencie obrotowym 600 Nm, które pozwala na rozwinięcie 100 km/h w czasie zaledwie 3,2 sekund i rozpędzenie się maksymalnie do 328 km/h. Sprint od zera do dwustu kilometrów na godzinę z pakietem Track Pack spada z 9,5 do 9,4 sekund. McLaren będzie sobie życzył za dodatek Track Park na rodzimym rynku 16,5 tysięcy funtów (około 85 tysięcy złotych). Cena 570S startuje z poziomu około 143 tysięcy funtów (około 750 tysięcy złotych).

McLaren 570S Design Edition 1

Track Pack to nie jedyna, tegoroczna nowość w katalogu 570S, która adresowana jest dla najbardziej wymagających klientów. Dla osób ceniących sobie indywidualność przygotowano opcjonalne pakiety Design Edition. W każdym z nich główne role grają nowe kolory karoserii (Onyx Black, Vermillion Red, Storm Grey, Ventura Orange, Silica White) oraz tapicerki, detale z włókien węglowych i obicia ze skóry Nappa. I tak w wydaniu Design Edition 1 najwięcej jest czerni i czerwieni. Ceny takich dodatków zaczynają się od 8,5 tysięcy funtów. Pierwsze egzemplarze modelu 570S z pakietami Track Pack oraz Design Edition trafią do właścicieli w przyszłym roku.

Skomentuj na forumUdostępnij