Aktualności
06.07.2017

ACLeague sezon VIII 6 Races 1 Cup

Już dzisiaj odbędzie się pierwsza runda ósmego sezonu ACLeague, wirtualnej ligi wyścigowej w symulatorze Assetto Corsa, organizowanej przez użytkowników portalu Wykop.pl. To jedno z największych tego typu przedsięwzięć w naszym kraju, a Polska przez wielu ekspertów uważana jest za kraj z najprężniej rozwijającą się gałęzią esportu w skali Europy.

ACLeague organizowane jest nieprzerwanie od początku 2015 roku, a w lidze mogliśmy i nadal będziemy oglądać jednych z najszybszych simracerów w naszym kraju. Liga organizowana jest z wykorzystaniem symulatora Assetto Corsa od włoskiego studia Kunos Simulazioni, który po raz pierwszy udostępniono publicznie w grudniu 2014 roku i który rozwijany jest nieustannie do dnia dzisiejszego (przed nami między innymi dodatek z samochodami Ferrari z okazji 70-lecia istnienia marki). Każdej z eliminacji towarzyszy relacja z komentarzem na żywo, klasyfikacja indywidualna oraz drużynowa, a także unikalna oprawa wizualna, wliczając odpowiednio przygotowane tory i malowania samochodów.

ACLeague

W ubiegłym roku zawodnicy ACLeague ścigali się w filigranowym bolidzie Dallary klasy F3 oraz Lotusem Evorą GTC (sezony piąty i szósty). Rok 2017 rozpoczęli od sezonu siódmego w samochodach klasy GT3, liczącego dziewięć maszyn i ponad 130 zawodników tworzących dwadzieścia pięć zespołów. W sezonie ósmym zapisało się już ponad 140 ósób, w tym "nasz człowiek". Wszyscy poprowadzą identyczne auto: Audi TT Cup, niewielkie coupe z napędem na przednią oś, które w rzeczywistości wykorzystywane jest w markowym pucharze niemieckiego producenta. Puchar powinien być dobrze znany polskim kibicom: w jego pierwszym sezonie tytuł mistrzowski wywalczył Jan Kisiel, a obecnie z sukcesami startuje w nim Małgorzata Rdest.

ACLeague

Na każdą z sześciu rund ósmego sezonu ACLeague składają się dwutygodniowe prekwalifikacje oraz wyścigowy wieczór z sesją treningową, kwalifikacyjną oraz dwoma wyścigami po 30 minut każdy. Do rundy będzie mogło przystąpić w sumie ponad 90 zawodników podzielonych między serwerami na trzy klasy, w zależności od wyniku z prekwalifikacji: Pro (z relacją na żywo), Semipro oraz Am. Walkę na wirtualnym torze - w pierwszej rundzie na francuskim Paul Ricard - urozmaici system Push2Pass, który podnosi chwilowo moc turbodoładowanego, dwulitrowego silnika TT Cup z 310 do około 340 koni mechanicznych oraz odwrócona kolejność pierwszej dziesiątki na starcie drugiego z dwóch 30-minutowych wyścigów (zwycięzca pierwszego wyścigu startuje w drugim z 10 miejsca i tak dalej).

ACLeague

Chcesz dowiedzieć się na temat ACLeague więcej? Chcesz dołączyć do ligi i spróbować własnych sił w wirtualnych wyścigach ("bez kierownicy nie podchodź")? A może uważasz, że to tylko nie warte uwagi i poświęcania czasu "granie w grę", ale jesteś gotowy zweryfikować swoje poglądy i dać esportowi szansę? Zapraszamy na oficjalną stronę ACLeague.com.pl, na której znajdziesz wszystkie niezbędne informacje. Relację na żywo z dzisiejszej, pierwszej rundy ósmego sezonu (start pierwszego wyścigu zaplanowano na godzinę 21:00), znanego również jako 6 Races 1 Cup, znajdziecie wieczorem na oficjalnej stronie ligi, w serwisie Wykop.pl oraz na naszej stronie głównej - przygotujcie odbiorniki oraz prowiant!

Skomentuj na forumUdostępnij